Čtvrtek

02.06.2016 20:40

Náš dnešní den začal zataženou oblohou a malou ranní přeprškou. Potom se nebe pročistilo a v 9 hodin, když jsme odcházeli z penzionu, už začínalo svítit sluníčko. Dobrodružství začalo kousek za humny - v lesním království - kde jsme hledali strážce lesa - hejkala. Cesta vedla na strašidelný hrad, tam jsme ale žádné strašidlo neobjevili. Ze skalní vyhlídky jsme se rozhlíželi i dalekohledem. Dole za skalní slují jsme našli místo, kde vichřice a krupobití zničilo strašidláckou vesničku. Byly tam hromady spláchnutého jehličí, šišek a klacíků. Litovali jsme lesní skřítky a rozhodli se, že jim vesničku znovu postavíme. Jak se nám to povedlo můžete vidět z fotek na rajčeti. Sám hejkal nám pak přišel poděkovat. Před obědem jsme ještě vyzkoušeli naši zdatnost a po rychlokurzu horolezení jsme všichni zdolali skalní hůrku, kterou jsme míjeli na zpáteční cestě. K obědu byla vepřová, knedlík a zelí. Mňam...

Odpoledne bylo pracovní: barvili jsme si stopy malého sádrovníčka, které jsme našli včera, zdobili jsme si trička obrázky strašidýlek, vybarvovali jsme obrázky v lexikonu. Po té velké práci jsme si ještě vyšli na krátkou procházku a bylo šest hodin, právě čas k večeři. Slupli jsme lečo s bramborem a vyslechli si velkou pochvalu od personálu: takhle krásně tady ještě nikdo nejedl. Děti většinou snědly vše, co dostaly na talíř a ještě si přidávaly.

Teď už všechny děti leží v postýlkách, některé už spí, ale hlavně se všechny těší, až si zítra sbalí kufry a pojedou domů. Jsou plné dojmů a nemůžou se dočkat, až vám budou vše vyprávět.

Zítra bychom měli dorazit kolem druhé hodiny. Myslím, že asi lehce před druhou.