Úterý

06.06.2017 13:19

Ráno nás probudilo bubnování deště na okenní parapety. První indiáni vstávali v půl 6. Ty se nám ještě podařilo na chvíli vrátit do postýlek. Další následovali asi hodinu po nich, a pak už to nešlo zastavit, museli jsme vstávat. Noc proběhla celkem v klidu a bez nehod, jen Černému orlovi se zastesklo po rodném hnízdě. Po malém pomazlení spal až do rána.

Ranní déšť ustal už při snídani. Aby se nám večer lépe usínalo a abychom měli už jen hezké sny, vyrobili jsme si během dopoledne indiánské lapače snů. Kdo měl chuť, mohl si vyrobit také malé chřestítko ze sušených semen a papírové ruličky. Máme tady docela slušnou indiánskou kapelu.

Mezitím se vyjasnilo a po 10 hodině jsme už byli zase venku. Abychom si ukrátili čas čekání na bratry a sestry, kteří ještě vyráběli, hráli jsme indiánské hry.

K obědu dnes bylo "bizoní" maso s rajskou omáčkou a knedlík. Všem moc chutnalo, skoro všichni si přidali.

Odpolední program nám narušily bouřkové mraky, které nás vyhnaly z lesní výpravy. Indiánskou zkouškou hmatu ale prošly všechny děti, zkouška totiž proběhla ve zšeřelé chodbičce v našem penzionu. Musím říct, že pro spoustu dětí byl velký problém poznat, co drží v ruce, jaký předmět je šimrá nebo škrabká (nejhůře děti určovaly peříčko a kartáček na zuby).

Večeře zmizela v našich bříškách než jsme řekli švec. Byla rýže a maso na zelenině.

Po večerním koupání a pohádce všechno spí.