Středa

07.06.2017 14:19

Dnes jsme ráno nevěřily vlastním uším. V sedm hodin byl v chalupě naprostý klid....všechno ještě spalo. Probudili se ale během chvilky. První pokyn zněl: obléct, umýt, učesat a sraz u vchodu, potom následovala ranní rocvička na čerstvém vzduchu. Rázem byli všichni jako rybičky.

Po snídani jsme měli moc důležitou práci. Každý si vybral a vyrobil krásnou barevnou indiánskou čelenku. Hned zněl náš indiánský pokřik nějak víc indiánsky.

K obědu byly zapečené brambory a výborná zeleninová krémová polévka. Právě teď svačíme a pak vyrazíme na indiánskou výpravu za chutěmi a vůněmi přírody.

Ještě ranní perlička: Paní učitelko, mně se stýská .................. po tabletu. :-))

A informace pro ty, kteří se ptají, jaké jsou noci. Je to s podivem, ale zatím nám nikdo nespadl z postele, nikdo v noci nechodí pít a ani se nikdo nepočural. :-))

Celé odpoledne jsme strávili v lese. Vybrali jsme si krásné místo, kde byly stromy, skály, šišky a splnili jsme třetí indiánskou zkoušku - zkoušku chuti. Děti nejprve poznávaly co je sladké, slané, kyselé a hořké a potom určovaly, co konkrétně dostaly do úst z ovoce a zeleniny. Někdy to byl pro děti chyták - dostaly chléb.

Cestou jsme zkoušeli najít v přírodě různé vůně. Růže šípková byla ze všech nejkrásnější, ale úžasný byl i jalovec, jehličí, řebříček nebo černý bez. Všechny děti zjistily, že příroda nám skýtá spoustu možností k poznávání a objevování.

K večeři bylo rizoto se sýrem a kyselou okurkou.

Po koupání a pohádce následovala pusa na čelo na dobrou noc. Za 15 minut všichni spali.