Pondělí

06.06.2017 11:19

Přijeli jsme na místo po půl 10. Když jsme vynosili všechny věci, zamávali jsme panu řidičovi a autobus odjel. Naše kufry a tašky odjely do penzionu autem a my jsme šli pěšky. Po pár krocích do kopce se před námi otevřela překrásná krajina Českého ráje. Tady se nám bude líbit.

Před obědem jsme obhlédli nejbližší okolí. Je tady nádherný rybník, hned vedle louky a lesy. K obědu jsme zpucovali kuře na paprice s těstovinami. Pak jsme chvilku nabírali sílu a odpočívali. Odpoledne nás čekala porvní indiánská zkouška.

Starý duch indiánského dědečka Moudrého pařeza (po kterém se tohle místo jmenuje) nám nechal na tajném místě tajnou zprávu. Přečte ji jen ten, kdo má kouzelný amulet. Získala ho velká sestra Tančící vážka (Fína), která nás provedla plněním první indiánské zkoušky. Byla to zkouška sluchu. Museli jsme sledovat zvuk kouzelné flétny a jít za ním lesní cestou. Našlapali jsme pět kilometrů starou indiánskou stezkou. Děti vše hravě zvládly. Večer si mohly vybarvit první stránku v indiánském deníku.

Po dobré večeři (bramborové kaši s uzenou rolkou) a nezbytné hygieně všichni malí indiáni ulehli do postýlek a po pohádce usnuli jako když je do vody hodí.