Čtvrtek

08.06.2017 20:43

Tak jsme včera děti asi přechválili, ráno už v půl 6 je bylo slyšet. Po ranní rozcvičce a vydatné snídani jsme si na zahradě postavili indiánskou vesnici. Děti celé dopoledne lovili bizony, udržovali oheň, vyrobili si indiánský šperk a nakonec si všichni vyzkoušeli, jaký pohled na svět je z koňského hřbetu - nádherný....

Po dobrém obědě (vepřový guláš s knedlíkem) a krátkém odpočinku jsme se vydali splnit poslední indiánskou zkoušku, zkoušku zraku. Po cestě jsme objevili tajné indiánské místo uktryté mezi skalami, odkud byl výhled i na zříceninu hradu Pařez, který jsme navštívili včera. Tam jsme v kruhu posvačili, a pak odešli plnit poslední zkoušku.

Všichni indiáni zkoušku splnili a měli ještě čas užít si indiánské volnosti a lesa. Lezli po skalách, běhali mezi stromy, stavěli domečky a zakládali ohniště. Zkrátka indiáni se měli, když mohli být celý den venku. Na dětech bylo vidět, že jsou šťastné a spokojené a že si to opravdu naplno užívají. Škoda, že si trochu toho lesa nemůžeme vzít s sebou do Luštěnic.

Večeře dnes byla za odměnu sladká - výborná žemlovka.

Po posledním koupání a kontrole klíšťat (žádné jsme nechytli), jsme přečetli pohádku a uložili malé indiány do postýlek.

Zítra se těšíme na shledání s vámi.

Dobrou noc.